Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
Hala sportowa
Miejska i Gminna biblioteka publiczna

Mariola Szydlik - Pod Niebem Kenii

Spotkanie autorskie z Mariolą Szydlik - Pod Niebem Kenii Mariola&Krzysztof było niezwykle ciepłym, poruszającym i inspirującym wydarzeniem.

Autorka urzekła uczestników swoją empatią, otwartością oraz autentycznością. Z ogromnym zaangażowaniem opowiadała o swoim życiu w Kenii, gdzie postanowiła zamieszkać i aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności.

Szczególne wrażenie zrobiły historie o codzienności mieszkańców, a zwłaszcza dzieci, które każdego dnia pokonują wiele kilometrów, by móc zdobywać wykształcenie. Autorka opowiadała również o swojej pracy w miejscowej szkole, gdzie uczy języka włoskiego, pokazując, jak wielką wartość ma edukacja i wzajemne wsparcie. Było to niezwykle edukacyjne spotkanie, które skłoniło uczestników do refleksji nad tym, jak często nie doceniamy prostych rzeczy dostępnych na wyciągnięcie ręki.

Rozmowa o kulturze, codziennym życiu i wyzwaniach mieszkańców Kenii poruszyła słuchaczy i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze, nie zabrakło pytań od uczestników, autografów oraz wspólnego zdjęcia z autorką.

Serdecznie dziękujemy za to inspirujące spotkanie, pełne wzruszeń, ważnych przemyśleń i pięknych opowieści. Twórczość autorki, w tym serie „Pod niebem Kenii” oraz „Włoskie wakacje”, będące zbeletryzowaną literaturą faktu, pozwalają czytelnikom jeszcze głębiej zanurzyć się w niezwykły świat jej doświadczeń i przeżyć.