Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
Hala sportowa
Miejska i Gminna biblioteka publiczna
Pogoda w Gorzowie Śląskim
teraz: 13°
Czwartek
9 lipca
Powered by Dark Sky

Ferie pełne wrażeń.

Nie wszyscy mamy czas ani ochotę w środku zimy organizować sobie wyjazdy wypoczynkowe. Najlepszym sposobem na zimowy wypoczynek jest spędzenie czasu wolnego w otoczeniu zaprzyjaźnionych osób.Wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom dzięki zaangażowaniu i współpracy Świetlicy Środowiskowej "Uśmiech" oraz Domu Kultury ferie były czasem spędzonym na miłej i bardzo kreatywnej zabawie.

Uczciliśmy między innymi święto zakochanych , poczytaliśmy ciekawe książki dla dzieci, zorganizowaliśmy zajęcia literacko - plastyczne oraz konkursy. Drugi tydzień ferii był bardzo pracowity dla naszych uczestników. Zorganizowano warsztaty z modeliny, filcowania i gliny.

Ostanie piątkowe popołudnie spędziliśmy na zabawie karnawałowej i jak to na ostatkach bywa mogliśmy wzajemnie podziwiać nasze piękne kostiumy. Hitem imprezy okazały się "Kaczuszki" , które tańczyliśmy w dość przewrotny sposób. Taniec okazał się niezłą zabawą więc będzie od teraz naszym numerem popisowym.

Największymi atrakcjami były wyjazd do Kina Bajka w Kluczborku , gdzie po filmie pt. Robinson Crusoe dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych oraz na zakończenie ferii wyjazd do Domu Kultury w Oleśnie na spektakl Sceny Lalek Bajka Teatru Cieszyńskiego pt." Mały Książę" .

Ta ostatnia niespodzianka zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Miny i zaangażowanie podczas spektaklu były nieocenione. Mimo tego , że dzieci były w różnym wieku spektakl zaciekawił ich wszystkich tak samo. Na zakończenie mogliśmy wejść na scenę i pooglądać scenografię oraz porozmawiać z aktorami.

Ferie uważamy za bardzo udane. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za to ,że zechcieli skorzystać z naszych propozycji. Podziękowania składamy również Miejsko Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Gorzowie Śląskim. Współpraca z Wami to duża przyjemność.

W ramach tego , że spędziliśmy ze sobą bardzo udane dwa tygodnie możemy obiecać dzieciom , że następne ferie będą jeszcze fajniejsze