Bajkowa Noc w Bibliotece

10 maja ponad 40 dzieci przyszło do gorzowskiej biblioteki na "Maraton książkowy. Bajkowa Noc w Bibliotece". Impreza czytelnicza dla dzieci przygotowana przez Grupę Nieformalną „Razem dla dzieci” w ramach projektu „Książka pędzlem malowana”. O godzinie 18:00 po przekroczeniu progu budynku Domu Kultury i przejściu przez kurtynę balonów dzieci przeszły do biblioteki gdzie odbyły się zajęcia czytelnicze, zagadki, które prowadziły Wolontariuszki i pracownice biblioteki i filii bibliotecznych.Gościem specjalnym była Dyrektor Przedszkola w Gorzowie Śląskim pani Irena Olejnik w przebraniu Syrenki, która przeczytała dzieciom bajkę pt. "Syrenka". Następnie wszyscy przeszli do sali widowiskowej, gdzie została przedstawiona bajka o Jasiu i Małgosi, w wykonaniu pracowników Domu Kultury, a także bajka "Wizyta bajek" przygotowana przez uczestników kółka teatralnego działającego przy Domu Kultury. Dla wszystkich uczestników został przygotowany słodki poczęstunek. Przygoda z książką i bajką zakończyła się o godzinie 22:00.