SPOTKANIE AUTORSKIE Z HANNĄ CYGLER

3 października w Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Hanną Cygler, pisarką literatury obyczajowej, kobiecej. Każda książka napisana przez Hannę Cygler jest nowym wyzwaniem i nową przygodą. Pani Cygler jest absolwentką gdyńskiego III Liceum Ogólnokształcącego. Ukończyła skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Pracowała w gdańskim oddziale Polskiej Agencji Informacyjnej i na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1993 zajmuje się zawodowo tłumaczeniami z języka szwedzkiego i angielskiego. Prowadzi własne biuro tłumaczeń. Jest członkiem założycielem Bałtyckiego Stowarzyszenia Tłumaczy. Jak sama mówi pisze dla przyjemności, a nie dla męki twórczej. Mówi, że pragnie pisać książki, sprawiające również przyjemność swoim czytelnikom. Powieści, które by się szybko czytało, niecierpliwie oczekując co dalej, a jednocześnie, które by zbyt łatwo nie opuszczały pamięci czytelnika.