"Magia Żywego Słowa" - Gminny Konkurs Recytatorski

21 marca młodzi recytatorzy ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum z gminy Gorzów Śląski na zaproszenie Biblioteki Miejskiej wzięli udział w kolejnym Gminnym Konkursie Recytatorskim „Magia Żywego Słowa”. Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe klasy I-III, IV-VI, VII-VIII, gimnazjum. Recytację uczniów oceniały panie z jury Irena Frankiewicz i Dorota Popczyk, które słuchając utworów zwracały uwagę na kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny, znajomość tekstu, tempo, interpretację utworu.

Zwycięzcami w kategorii klas I-III zostali: I miejsce Zosia Morawiec – PSP Gorzów Śląski, II miejsce Julia Fabiś – PSP Gorzów Śląski, III miejsce Maja Libera – PSP Kozłowice

Wyróżnienie: Lena Gatnar - PSP Gorzów Śląski

W kategorii klas IV-VI: I miejsce Julia Hober – PSP Kozłowice, II miejsce Julia Chęcińska – PSP Gorzów Śląski, III miejsce Małgorzata Marcinów – PSP Uszyce

W kategorii klas VII-VIII, gimnazjum: I miejsce Julia Wójcik – PSP Gorzów Śląski, II miejsce Mateusz Baran – PSP Gorzów Śląski, III miejsce Natalia Zwolińska – PSP Gorzów Śląski

Uczniowie, którzy będą nas reprezentować w eliminacjach rejonowych Małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Oleśnie to: Zosia Morawiec, Julia Fabiś, Julia Hober, Julia Chęcińska, Julia Wójcik, Mateusz Baran. Gratulujemy !!!