Laureaci konkursu "Od Bajtla do Starzika"

W tegorocznym konkursie "Od Bajtla do Starzika" brało udział czterdziestu sześciu uczestników. Niespodzianką na początku był występ księdza Józefa Dziuk z wierszem "Lokomotywa po śląsku", następnie na scenie Gorzowskego Amfiteatru wystąpiły przedszkolaki z piosenkami i wierszami w gwarze. Grupa Teatralna TENTREN działająca przy MGOK w Gorzowie Śl. prowadzona przez dyrektor MGOK, która wystawiła spektakl"Czerwony Kapturek po Śląsku". Później wystąpili uczniowie szkół podstawowych oraz szkół średnich. Na zakończenie konkursu swoją śląską inscenizację "Trzech świnek" wystawiły Mamuśki reprezentujące przedszkole w Skrońsku. Claudia i Kasia Chwołka w czasie swojego koncertu porwały publiczność gorzowskiego Amfiteatru do wspólnego śpiewania śląskich przebojów.