Spotkanie z Agnieszką Frączek

9 marca biblioteka miejska zaprosiła klasy IV na spotkanie z Agnieszką Frączek, autorką książek dla dzieci. O godzinie 11 kierownik biblioteki Urszula Keler powitała wszystkie przybyłe dzieci wraz z Paniami i przedstawiła naszego Gościa. Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka), o frazeologizmach (Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom) i przysłowiach (Gdy przy słowie jest przysłowie). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych). Utwory Agnieszki Frączek pomagają między innymi poprawnie i ładnie wypowiadać najtrudniejsze w języku polskim głoski. Nic tak bowiem nie ułatwia kontaktów z innymi ludźmi jak poprawna mowa i wesoła mina. Podczas spotkania z dziećmi w gorzowskiej bibliotece Agnieszka Frączek przeczytała wiele spośród swoich znanych wierszy, które wzbudziły entuzjazm dziecięcej widowni. Miła atmosfera, wesoła zabawa i pełne humoru wiersze z pewnością na długo pozostaną w pamięci dzieci. O tym jak bardzo podobała się naszym czytelnikom twórczość  Agnieszki Frączek świadczą  kupowane przez  dzieci  książki, do których autorka po spotkaniu wpisywała dedykacje i autografy. Nie zabrakło też pamiątkowego wpisu do książki jej autorstwa znajdującej się zbiorach biblioteki, oraz pamiątkowych zdjęć z uczestnikami spotkania.