Odwiedziny uczniów klas pierwszych w naszej bibliotece

7.12.2021 r. naszą bibliotekę odwiedziły dwie klasy pierwsze Publicznej Szkoły Podstawowej w Gorzowie Śląskim.
W pierwszej kolejności w naszych progach przywitaliśmy klasę Ib wraz z wychowawczynią Stanisławą Hącel.
Uczniowie mieli okazję poznać tajniki pracy bibliotekarza. Dowiedzieli się w jaki sposób można wypożyczyć książki, obejrzeli też księgozbiór dla dzieci i młodzieży.
Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowieści o misiach w literaturze oraz fragmentu bajki "Kubuś Puchatek" A.A. Milne - zostały im przedstawione różne formy bajki od tej książeczkowej poprzez audiobookową.
Uczniowie wysłuchali także bajki "Lokomotywa Paulinka" autorstwa Katarzyny Midury - dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzowie Śląskim, która osobiście ją przeczytała.
W drugiej części spotkania zaprosiliśmy naszych sympatycznych gości do Galerii Kredens, gdzie mieli okazję obejrzeć wystawę poświęconą lokomotywie zwanej Paulinką oraz posłuchać krótkiej historii i legendy z nią związanych.
Dziękujemy za przesympatyczne spotkanie