Odwiedziny Przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Jamach

We wtorek 1.03.2022 roku gościliśmy w bibliotece wyjątkowych gości - odwiedziły nas Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Jamach wraz z paniami Klaudią i Beatą.

Spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania biblioteki oraz opowieści o pracy bibliotekarza i elektronicznym wypożyczaniu książek.

Po krótkim wstępie przeszliśmy do salki bibliotecznej, która powstała właśnie z myślą o naszych młodszych Czytelnikach.

Dzieci zapoznały się z księgozbiorem odpowiednim dla ich wieku, wygodnie rozsiadły i wysłuchały jednej z przygód Harrego, bohatera znanej i lubianej kreskówki Harry i wiaderko pełne dinozaurów, którą przeczytała im dyrektor MGOK - Katarzyna Midura.

Następnie, po raz kolejny zmieniliśmy lokalizację i zaprosiliśmy dzieci do sali wielofunkcyjnej, gdzie został im przeczytany wiersz o dinozaurach opatrzony animacjami przedstawiającymi występujące w wierszu dinozaury, a tuż po nim wyświetlona krótka prezentacja edukacyjna właśnie o tych pradawnych zwierzętach.

Po sporej dawce teorii, dzieci zostały zaproszone do zabawy rytmicznej, a jakże by inaczej... o dinozaurach

Uczestniczyły także w nimi warsztatach artystycznych, podczas których powstały...oczywiście dinozaury

Przedszkolaki uczestniczyły również w sesji zdjęciowej, w specjalnie stworzonej na tę okoliczność dino fotobudce

Dziękujemy za przesympatyczne spotkanie i wspólną zabawę !!!

Poniżej fotorelacja z odwiedzin w naszej bibliotece.