Miejsko gminny ośrodek kultury
Hala sportowa
Miejska i Gminna biblioteka publiczna

Jarmark Bożonarodzeniowy

Kto był i widział ten wie, że Gorzów Śl. oficjalnie rozpoczął przygotowania do świąt. Na całe szczęście nie miało to nic wspólnego ze świątecznymi porządkami, ale za to z dobrą zabawą.

????11 grudnia gorzowski amfiteatr zapachniał świątecznymi pysznościami, zabłysną ozdobami i rozbrzmiał kolędowym nastrojem. Do tego stopnia, że ściągnął do Gorzowa najprawdziwszego z najprawdziwszych Św. Mikołaja. I wiecie co?
To nie był zwykły Mikołaj, który przyjeżdża saniami. Ten nasz idzie z duchem postępu i jeździ kabrioletem.

????Komu było mało mikołajowych atrakcji, mógł skorzystać z przejażdżki na karuzeli, zafundować sobie podkowę u pana kowala, który wybijał cudeńka ze stali lub zaprzyjaźnić się z dzielnymi czworonogami, które na co dzień ratują ludzkie zdrowie i życie, a to za sprawą Opolsar - Opolskie Psy Ratownicze .

????Nagród oczywiście również nie zabrakło, ponieważ ogłoszono wyniki konkursów: „Od kropelki do kropelki”, którego organizatorem i fundatorem nagród był ZUK w Gorzowie Śląskim Sp z oo oraz Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego- etap gminnym, do którego nagrody ufundował Burmistrz Gorzowa Śląskiego Pana Rafał Kotarski.

????A co do artystycznej części imprezy to pierwsi upust swoim emocjom dali uczestnicy biorący udział w familiadzie.
Drużyny prowadzone przez kapitanów: Katarzynie Midurę i Marka Adamczyka stoczyli bój o nagrody, którymi były: koszyk wędlin ufundowany przez Gospodarstwo Rolne Jamy oraz łopata do śniegu podarowana przez Pana Mieczysława Korzeniowskiego.
Ale ubaw!!!!!

????W świąteczny nastrój wprowadziła nas grupa warsztatowa, która przez trzy dni pod okiem a raczej uchem Katarzyny PUMY Piaseckiej ćwiczyła pastorałki i kolędy w klimacie gospel oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzowie Śląskim wraz z filiami, która obdarowywała wszystkich słodkim prezentem i świąteczną sentencją.

????I na koniec to co najważniejsze. Nikt z jarmarku nie wyszedł głodny. Strażacy zadbali o grilla, który palił się do samego końca, a nasze cudowne sołectwa serwowały prawdziwe pyszności.

????Dziękujemy wszystkim za super organizację, a tak najbardziej z całego serca sołectwom, bo to one ponad dekadę temu zapoczątkowały tradycję gorzowskich kiermasz i jarmarków.

Zdjęcie przedstawia przewodniczącego PZERiI w Gorzowie Śląskim w towarzystwie Św. Mikołaja.