Z czasów Hińczy Świętopełka

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami – to taki żarcik, bo niedawno temu a teraz. Nie za górami, nie za lasami, a w naszej Galerii Kredens można obejrzeć wystawę, która przenosi w czasie. Dzięki uprzejmości Fundacja Excalibur zapanował w Kredensie średniowieczny klimat. Eksponatami nie są dzieła sztuki, a repliki broni drzewcowej (glewia, halabardy, berdysze i łuki). Na wystawie można zobaczyć także miecze, topory czy tarcze rycerskie. Ciekawymi eksponatami są również zbroja rycerska oraz hełmy, a także zainscenizowane obozowisko. Namiot zwany Normanem albo Saxonem był powszechnie używany przez rycerstwo i żołnierzy od wczesnego średniowiecza. Ciekawostką wartą zobaczenia jest stanowisko średniowiecznego skryby oraz przykłady naczyń glinianych, czy noszone w średniowieczu stroje. Wystawa jest czasowa i można ją zwiedzać do końca października. Istnieje możliwość zwiedzania wystawy pod opieką przewodników, w tym celu zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 661 085 756. Zapraszamy!