Z angielskim za pan brat

Zdjęcie przedstawia jedną z grup, która z chęcią uczy się języka angielskiego.

✅W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury od 5 lat można uczyć się języka angielskiego
- Nasza oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych - mówi Magdalena Osak z Pracownia Językowa LINGO Kluczborku, która od 13 zajmuje się nauką języka angielskiego. Co ważne, regularnie też bierze udział w szkoleniach, na których poznaje nowe metody nauczania.
✅Na samym początku oferta pracowni językowej skierowana była głównie do dorosłych. Z czasem zakres usług został rozszerzony o młodsze pokolenia i to okazało się strzałem w ????. Obecnie w Gorzowie angielskiego pod „uchem” i okiem pani Magdy w 11 grupach uczy się około 50 uczniów.
- Grup jest dużo, bo liczą maksymalnie po sześć osób, te dla przedszkolaków - osiem - kontynuuje lektorka. - Zależy mi, by dzieci jak najwięcej wyniosły z zajęć i stąd tak małe grupy, które gwarantują komfort pracy.
✅Zajęcia dla klas I-III trwają 60 minut, te dla klas IV i wyżej dwa razy po 45 minut.
- Kładziemy nacisk na konwersację, komunikacja to podstawa, do nas przychodzi się rozmawiać - kontynuuje Magdalena Osak.
W przedszkolu i klasach I-III nauka odbywa się bezpodręcznikowo.
- Korzystamy z nowoczesnych metod nauczania, takich jak filmy, gry karciane i planszowe, aplikacje, maty - wylicza lektorka. - Starsze dzieci korzystają z podręczników.????????????????, ale to nie jest tak, że cały czas siedzą w ławkach. Są zabawy ruchowe czy łamańce językowe, przy których śmiechu jest co nie miara????????????. Proponuję uczniom poznanie alfabetu fonetycznego, w podręcznikach szkolnych można te dziwne znaczki znaleźć, a ja wyjaśniam, o co z nimi chodzi... A ostatnio poznawaliśmy potoczne zwroty, na przykład „A mi to rybka…”. Staram się, by zajęcia były jak najbardziej atrakcyjne i przydatne.
✅I to się udaje, bo chętnych do nauki języka angielskiego jest naprawdę dużo, a zapisy w nowym roku szkolnym odbywają się na zasadzie: „Kto pierwszy, ten lepszy”. Mało tego, frekwencja na zajęciach jest zawsze niemal 100-procentowa.
- I to chyba dla nauczyciela najlepsza nagroda - mówi pani Magda, która ma jeszcze więcej powodów do dumy.
W zeszłym roku szkolnym Oskar Rędzikowski ????????????wywalczył tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie „Leon” z Języka Angielskiego. Bardzo dobry wynik zanotował również Adam Schmolke????????????, który jest uczniem czwartej klasy, a na angielski chodzi z piątoklasistami.
- To konkurs, w którym biorą udział dzieci z całej Polski i spełnia on wymogi norm programowych wydanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej - dodaje lektorka. - W sobotę 19 marca przystępują do niego niemal wszyscy uczący się w naszej szkole w tym roku szkolnym. Wierzę, że pokażą się z jak najlepszej strony. To doskonała forma weryfikacji własnych umiejętności.
✅Pracownia Językowa LINGO swoich uczniów przygotowuje również do egzaminów: maturalnego i ósmoklasisty.
- Zdarza się, że jeśli jest taka prośba ze strony rodziców czy uczniów, to wspólnie robimy również powtórki przed szkolnymi sprawdzianami - dodaje pani Magda.
Istnieje też możliwość nauki języka angielskiego online.
- Tę formę przetestowaliśmy w czasie pandemii, bo zajęcia odbywały się cały czas, regularnie - mówi nauczycielka. - I są pojedyncze osoby, które nadal korzystają z tej możliwości.
✅Współpraca ???????????? Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury z Pracownią Językową LINGO trwa już dobrych kilka lat i układa się wzorcowo????????????. Można nawet śmiało powiedzieć, że dzięki pani Magdzie w domu kultury powstała mała szkoła językowa, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.