Jubileusz 75 -lecia Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej

Magiczny, piątkowy wieczór za nami, jednak emocje po nim jeszcze nie do końca wyciszone. Jubileusz 75-lecia Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Śląskim był okazją nie tylko do wspomnień, ale i uczty kulturalnej.

Wydarzenie zainaugurował występ Zosi Kuźniar i Mai Kotarskiej - dziewczynek uczęszczających na zajęcia literacko-plastyczne prowadzonych w bibliotece. Zarecytowały one wiersze, w słowach których zawarta była ważność biblioteki jako instytucji kształtującej społeczeństwo na wielu płaszczyznach z perspektywy młodych ludzi.

Po tym krótkim, lirycznym wstępie, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzowie Śląskim - Katarzyna Midura oraz kierownik Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Śląskim - Celina Chęcińska wspólnie przywitały zaproszonych gości.

Kolejnym punktem jubileuszu był koncert Michał Jędryszek. Przepięknie zagrane utwory, opatrzone krótkimi zapowiedziami samego muzyka wprowadziły gości w cudowny, refleksyjny nastrój.

Po tak zacnym rozpoczęciu nadszedł czas na gwiazdę wieczoru - Marię Pakulnis, która oczarowała i zahipnotyzowała zebranych swoją opowieścią. Niejednokrotnie tego wieczora w oczach zebranych pojawiały się łzy. Pani Maria słowem potrafiła poruszyć i dotrzeć do każdego.

Po spotkaniu był czas na życzenia, gratulacje, przemówienia i upominki, a po nich część bankietowa.

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za obecność, ciepłe słowa i uśmiechy w tym szczególnym dla nas dniu.

Pozdrawiamy i do zobaczenia na kolejnych podobnych wydarzeniach.

@obserwujący

„Zaczytane Opolskie” to projekt zainicjowany i finansowany przez Zarząd Województwa Opolskiego w osobie Marszałka Andrzeja Buły oraz Wicemarszałka Zbigniewa Kubalańcy, przy udziale Departamentu Kultury i Dziedzictwa Regionalnego reprezentowanego przez dyrektorkę Agnieszkę Kamińską, a realizowany przez WBP w Opolu i biblioteki całego regionu.

Województwo Opolskie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna Opole